Założenie spółki w Rosji

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce myśli o przerejestrowaniu własnego firmy za granicę. Czy Federacja Rosyjska będzie w takim przypadku dobrym sposobem?

Aż 17 milionów kwadratowych powierzchni i 142 mlnobywateli, metropolie i niewielkie miasteczka, a w związku z tym znaczne zapotrzebowanie na rozliczne usługi i artykuły – Federacja Rosyjska nadaje się do tego aby byćdoskonałym miastem doustanowienia swojego biznesu.

Federacja Rosyjska niemniej jednak raczej nieczęsto wybierana jest przez Polaków jako miejsce zapoczątkowania organizacji. Nie świadczy to niemniej jednak, że własny interes w Rosji tozłe przedsięwzięcie. Również w owym kraju przedsiębiorcy mogą kalkulować wysokie zarobki a także szereg wspomagających udogodnień, w tym powiązanych ze zwolnieniem z poniektórych opłat lub ich znacznym obniżeniem.

Jeżeli chodzi o biznes rosja to jest onznanym zagraniem. Jakie formy organizacji dostępne są w tym kraju a także w jaki sposób wolno założyć tam własną działalność?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Działalność gospodarcza w Federacji Rosyjskiej może być kierowana zarówno w formie jednosteki prywatnej, jaka przypomina jednoosobową organizacji w Polsce, jak również w formie spółki.

Modele spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nieustawowa liczba wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone założyć również jako:
• prywatny przedsiębiorca (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór odpowiedniej odmiany organizacjifirmy – organizacja prywatna, z udziałem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od poszczególnych wymogów oraz potrzeb przedsiębiorcy w obszarze kierowania własnego biznesu.


Skorzystaj z fachowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku zawiązywania działalnośći gospodarczej w innych państwach za granicą, zarówno w ciągu powoływania własnej firmy w Rosji pożądane byłoby skorzystać z pomocy specjalistów. W problemie „biznes rosja” osobiste usługi oferują po pierwsze firmy konsultingowe, które posiadają w swojej ofercie posługę rejestracji spółki w tym państwie.

Aby wkroczyć w ruski biznes, konieczne jest przejście przez skomplikowany system regulaminów i płatności, toteż najlepiej dokonać tego z specjalistami w tejdziedzinie.

Więcej na: biznes rosja


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *