Wycieczka do Egiptu – jak wypełnić wizę?

Dokąd na wczasy zimą?

Zima w bieżącym roku traktuje nas wyjątkowo delikatnie, co jest zauważalne po znacznych jak na tę porę roku temperaturach i wielu słonecznych dniach. Niemniej jednak stopniowo będzie się ochładzać, i to bez wątpienia sygna dla zmarzluchów, że trzeba szukać miejscowości na egzotyczny wypoczynek i ucieczkę od zimy choćby na pewien czas.


Kierunków jest istotnie mnóstwo, a biura podróży prześcigają się w promocyjnych ofertach. W okresie zimowym, poza kierunkami pospolitymi dla entuzjastów sportów zimowych, największą modą cieszą się kraje Afryki a także Azji, ponieważ pogoda w tym miejscu sprzyja i z powodzeniem możemy łapać promienie słoneczne, jakich u nas wówczas brak.
Wielu podróżników, decyduje się w tym okresie na wycieczke do Egiptu – państwa Faraona. Przede wszystkim lot tam jest relatywnie krótki, a co więcej wypoczynek all inclusive jest w naprawdę atrakcyjnych cenach, że aż ciężko odmówić sobie urlopu w tej okolicy.
Ponadto Egipt jest absolutnym rajem dla ludzi, które kochają nurkowanie. Jest tam jedna z najpiękniejszych na świecie raf koralowych, dzięki czemu nurkowanie w tego typu scenerii, przekaże sporo niezapomnianych wrażeń.

Wiza do egiptu jak wypełnić


Jednak jak zatem przygotować się do wycieczki w tamte miejsca? Czy konieczne są szczepienia? Otóż, jeśli mowa o Egipcie to szczepienia są rekomendowane, jednak nie są wymagane. W związku z czym to my sami rozstrzygamy, czy chcemy się zaszczepić czy też nie. Następinie pojawia się sprawa wizy – czy powinniśmy ją zorganizować, będąc jeszcze w kraju? Otóż nie. Wizę otrzymujemy też po wlocie do Egiptu, po dokonaniu zapłaty.

Oczywiście najpierw potrzebujemy ją wypełnić i tutaj rodzi się pytanie – wiza do Egiptu w jaki sposób wypełnić? Pamiętajmy o tym, żeby znać nazwę hotelu, w którym się zatrzymujemy, gdyż tego typu pytanie będzie padało. Jeśli wybieramy się na wycieczkę zaaranżowaną, to nie martwmy się, bo zapewne znajdzie się jakaś osoba która, pomoże nam ją uzupełnić, a jeśli lecimy sami, to także celnicy powiadomią nas o tym, co i gdzie wpisać, także bez obaw.
Pamiętajmy też o tym, aby zabrać ze sobą farmaceutyki na problemy gastryczne, gdyż możemy stać się ofiarą popularnej \\\’zemsty faraona\\\’.

Zobacz więcej na: Egypt Online Visa application .

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *