Włoskie piece kuchenne gazowe z piekarnikiem elektrycznym

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w ostatnim okresie również w wystroju wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje zazwyczaj do lat 50 a także 60, ale też do sporo wcześniejszych czasów. Polega on nazaaranżowaniu klimatu sprzed lat, dziękiumiejętnemu zespoleniu dawnych inspiracji z nowoczesną estetyką. Wolno powiedzieć, że jest to zwykły powrót do wzornictwa z tamtych czasów, jednak w trochę odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe i niektórym jednostkom w żadnym wypadku się nie znudzą. W tego typu gustownych wystrojach kuchni podziw wywołują staroświeckie formy mebli z prostymi frontami, rzeźbionymi półeczkami czy stolikami na ruchomych nogach. By przyrządy kuchenne pasowały do stylu retro, powinno się przystosować także stosowny piec kuchenny i retro piekarnik. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem kuchni są dostępne również przeróżne piekarniki retro, a także kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest szeroki. Przystępne są także kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które szczycą się stale największą popularnością. Łączą w sobie bowiem zalety kuchenek gazowych a także elektrycznych. Zakupując je do swojej kuchni urządzonej w stylu retro, trzeba nabyć zarówno gustowny piec lub piekarnik.
Dawny design zapewni właściwie ukończony przedni front, staroświeckie pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego typu nieszablonowy piekarnik albo piec w dzisiejszych czasach przyciągnie każdy rzut oka i dodatkowo zaciekawi niejednego, osobliwym wyglądem przypomni naprawdę przeszłe czasy. Co naturalnie nie znaczy, że umeblowania te są mało nowoczesne. Cała bowiem część elektroniczna i technologia kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od wariantu, wyposażony jest w rozliczne funkcje, takie jak: wentylator, grzejnik górny i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, czy też termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z zewnątrz wyglądają na zupełnie przestarzałe, zaopatrzone są w nowoczesne sposoby techniczne, w tym np. parę rodzajów wypiekania, a nawet funkcję prostego czyszczenia.

Oferta produktów w stylu retro: płyta gazowa retro.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *