Włoski producent AGD oferuje komfortowe rozwiązania dla Twojej kuchni

Kuchnia jest niezwykle znaczącym, jeśli nie najważniejszym, pokojem w lokalu. Ten nietypowy rodzaj pomieszczenia ma dozrealizowania nieco wielce znaczących misji. Przede wszystkim musi być komfortowa oraz przydatna, musi przecież realizować zadania, do których jest przeznaczona. Jest to jednak także miejsce, w którym członkowie rodziny spędzają wiele czasu, toteż powinno byćładnie a także komfortowo umeblowane, w taki sposób aby lokatorzy czuli się w nim dobrze.

Czym inspirować się wybierając sprzęt AGD do kuchni?

Wyposażenie kuchni ma duży wpływ na komfort lokatorów. W jaki sposób więc je przystosować?
* Zacznijmy od tego, że przyrządy powinnny być właściwie tak dobrane, żeby pasowały z meblami, kolorystyką ścian oraz odcieniami podłogi.
* Kolejnie, najlepiej jeszcze przed zakupem mebli zaplanować czy zamówić AGD wolnostojące, bądź do zabudowy. Wybór rozwiązania należy dostroić do indywidualnych schematów, warunków finansowych oraz możliwości wykonania.
* Przed zamówieniem sprzęt warto poznać się z rekomendacjami innych odbiorców, jako że wyższa opłata nie każdorazowo symbolizuje lepszą jakość przyrządów.
* Warto wydać na wyposażenie wyposażone w długoterminową gwarancję.
* Kupując wyposażenie kuchenne należałoby dobrać je do potrzeb naszej rodziny (np. dla sporej rodzinyzasadna będzie obszermiejsza lodówka).


Wygoda wykorzystywania arozmieszczenie przyrządów AGD.

Aby uprościć sobie korzystanie ze sprzętów kuchennych, wskazane jest pomyśleć o słusznym ich rozstawianiem. Nie jest to proste wyzwanie. Należy jednak posiadać wiedzę, że w pomieszczeniach kuchennych występują trzy strefy:
– naczelna – z chłodziarką a także szafeczkami – oddana do gromadzenia towarów,
– kolejna do przyrządzania posiłków na blacie obok zlewozmywaku,
– trzecia powiązana z obróbką cieplną (kuchnia elektryczna lub gazowa, piekarnik, itp.).

W jaki sposób rozlokować najważniejsze urządzenia w kuchni?* Najbardziej trafnym złożeniem nadrzędnych urządzeń, a więc chłodzarki, kuchenki elektrycznej bądź gazowej a także zlewozmywaka, nie patrząc na rozmiar pokoju, jest obrys trójkąta. Należałoby mieć na uwadze, tak aby pomiędzy tymi sprzętami były zachowane stosowne odległości, co podlegać będzie odprzestrzenności kuchni. I np. odległość pomiędzy zlewem a kuchenką elektryczną lub gazową nie może być mniejsza niż 80 cm. W żadnym wypadku zlewozmywak nie powinien wprost sąsiadować z taflą grzewczą.
* Lodówkę najprościej ulokować w śasiedztwie drzwi.
* Należałoby także zwrócić uwagę na lokalizację dla piekarnika do zabudowy, spisze się on idealnie pod wymogiem, iż nie będziemy potrzebowali się do niego schylać podczas każdego wstawiania czy wyjmowaniu ciasta.
* Ważne jest, żeby nie umieszczać w jednej kolumnie pieca i płyty indukcyjnej, gdyż duża temperatura włączonych w tym samym czasie przyrządów jest w stanie przyczynić się do nadwerężenia. Położenie sprzętów w stosunku do siebie posiada bowiem rolę nie tylko zapewnienia komfortu, ale również bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poznać pełną gamę nowoczenych produktów, z którymi bez kłopotów urządzisz swoją kuchnię, zerkinj na: retro piekarnik

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *