Urlop w Indiach

Podróż do Indi

Nie da się ukryć, iż podróżowanie stało się niedawno nader atrakcyjne. Jest to w powiązaniu z tym, że społeczeństwo jest jeszcze bogatsze. Z drugiej strony dostęp do transportu lotniczego jest o wiele łatwiejszy i tańszy, toteż przekłada się to na zwiększenie popytu na przemieszczanie się owego rodzaju transportem.

Z reguły staramy się podróżować po kontynencie europejskim, ponieważ jest to dla nas zwykle łatwiejsze. Prócz tego kultura europejska nie wyróżnia się, aż w takim stopniu w różnych państwach na starym kontynencie.

Kiedy jedziemy do Portugalii, Grecji lub Rumunii, plus minus wiemy czego możemy się spodziewać. Trochę w inny sposób stan rzeczy wygląda w czasie wyprawy w o wiele bardziej egzotyczne destynacje. Duża masa populacji myśli o wycieczce do Indii i ten kraj jest nadzwyczaj niejednokrotnie wymieniany jako cel podróży.

Wypada wszak przyznać, że w samej rzeczy nie wiemy zbyt wiele o tym narodzie.

Zwykle dopiero wypisując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się paru spraw, o jakich nie posiadaliśmy pojęcia.

Indyjska kuchnia

Dla Polaków skojarzenia z owym państwem, to przede wszystkim coraz modniejsze w ostatnim czasie indyjskie restauracje.

Miejsca takie z reguły przewodzone są przez prawdziwych Hindusów i podają podstawowe potrawy z owego regionu. Szukając tego typu położenia w naszym państwie, należałoby rozglądać się za miejscami, które posiadają podstawowy piec tandoor, w którym preparowana jest część strawy.

Wypada mieć pojęcie, że nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z rzeczywistą kuchnią indyjską.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to również bollywoodzkie produkcje, które jednak w naszym kraju nie wyróżniają się szeroką popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju które leży na Indyjskim Półwyspie trzeba znać parę podstawowych spraw wobec owego miejsca. Jeśli rozchodzi się o Indie, czas mają zupełnie inny niż kraje europejskie. Mianowicie trzeba doliczyć 4.5h godziny do polskiego czasu. Znaczy to, iż Hindusi wstają wcześniej niż my oraz kładą się spać także wcześniej. Pożądane byłoby uzyskać informacje w sprawach finansowych. Jeżeli chodzi o Indie, waluta obowiązująca tam to rupia indyjska.

Zobacz także:

indian e-visa

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *