Terapia dysleksji Jelcz Laskowice

Terapia dysleksji

U znacznej liczby dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej stwierdza się dysleksję. Ten specyficzny kłopot zajęty bardzo często z mikrouszkodzeniami układu nerwowego, objawia się m.in. tym, że uczeń robi sporo błędów w trakcie pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest pojąć zasady poprawnej pisowni, często pisze w taki sposób jak słyszy, po drugie może posiadać również kłopoty z nauką obcych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które posiadają adekwatną decyzję z poradni psychologiczno-pedagogicznej, u których stwierdzono dysleksję, muszą zostać objęte pomocą w szkole. Przeprowadza się dla nich lekcje, które zwane są rewalidacją. Niezwykle nierzadko zajmują się tym logopedzi szkolni, lub też psychologowie szkolni bądź pedagodzy współorganizujący. Systematyczne zajęcia z dzieckiem, czyli właśnie terapia dysleksji, może przynieść rzeczywiście mnóstwo pozytywnego oraz wesprzeć w zapamiętywaniu zgodnych schematów zapisywania. Należy jednak pamiętać o tym, że godzina bądź dwie w tygodniu, przeznaczone na tego rodzaju pracę z dzieckiem, to często zbyt niewiele. Co więc można uczynić więcej?


Praca z dzieckiem w miejscu zamieszkania

Poza terapią dysleksji w szkole, podczas ponadprogramowych ćwiczeń określanych rewalidacją, z dzieckiem należy także pracować w domu. Aby dziecko w ogóle posiadało do tego ochotę, aktualne jest nabycie właściwych towarów, które będą dla niego interesujące. Wolno znaleźć ciekawe artykuły edukacyjne na przykład w księgarniach dla pedagogów, rodzic powinien także poprosić wychowawcę o dostarczenie poniektórych artykułów do terpaii w domu. Dziecko powinno regularnie spędzać czas na ćwiczeniach indywidualnych, nie może być wprawdzie jej także zbyt sporo, gdyż prędko zdoła dojść do zniechęcenia. W każdym razie leczenie dysleksji to długoterminowy tok, nie trzeba ganić dziecka za niekoniecznie prędko poprawiające się oceny z języka polskiego. Nauczyciele powinni dopasować wymagania wobec uczniów z dysleksją, gdyż należy wyraźnie zaakcentować, że dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani zła ochota. Po drugie dysleksja nie znaczy, że dziecko nie będzie mogło ukończyć właściwej szkoły, czy też uzyskać słusznego zawodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *