Sri Lanka – wyjazd na urlop

Urlop na Sri Lance

W organizacji zagranicznych wycieczek w dzisiejszym świecie niezmiernie trudno obejść się nie mając dostępu do intentetu. W chwili gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedną z pierwszych wzmianek w temacie tego kraju, które wyświetlą się w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Zwracając uwagę na położenie geograficzne, o aurę nie potrzebne jest się w tamtym miejscu niepokoić przez okrągły rok. W tym momencie, więc w połowie miesiąca grudzień temperatury są tutaj w granicach 30 stopni Celsjusza porą dzienną i przeszło 20 w nocy. Świąteczny wyjazd na Sri Lankę może okazać się więc radośnie spędzonym czasem z dala od grudniowej pogody, która często bywa w owym czasie w Polsce. Przede wszystkim, że okres od grudnia do kwietnia to najlepszy okres, aby rozkoszować się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz drugi wskazane jest odwoływać się do warunków atmosferycznych. W tym momencie, wówczas gdy w Polsce rozgrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” występują monsuny. Dla niezorientowanych… cały czas występuje deszcz, co raczej nie zachęca do wystawiania nosów spod dachów i cieszenia się spektakularnymi okolicznościami przyrody, których na Sri Lance multum. Jeśli chodzi o grudzień, patrząc na wykresy meteorologiczne, trochę trudno o deszcz. A tymczasem zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę priorytetowo trzeba pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Główny lotniskowy: gdy już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć poświadczenie uprawniający nas do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: wpisujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

O ile przewidujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin zdołacie spędzać czas na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Jeśli chodzi o stronę finansową tego typu wycieczki, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie że zawsze przy azjatyckich ekspedycjach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł obie strony. Inaczej należności na miejscu, dla nas rodaków, winny brzmieć dosyć przyjemnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Poręczam, że na pożywieniu także majątku nie stracicie.

Także nic, nic tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Źródło:

Sri lanka visa online

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *