Podróż do Wietnamu: e-wiza, waluta, stolica

Podróż do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony przede wszystkim z walką z udziałem Amerykanów, jaka poza tym zakończyła się dla nich sromotną klęską.

Aktualnie wprawdzie jest on modnym turystycznie miejscem. Umożliwia na zrozumienie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem porządne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka w niej mniej więcej 7,5 mln obywateli.

Nie trudno w tym miejscu wyszukać kwaterę w przystępnej cenie, a mnóstwo interesujących turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu można rozłożyć oglądanie na parę dni czy też zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, a następnie wyruszyć w podróż w inne ciekawe turystycznie miejsca tego typu jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Wszystkie te lokalizacje są dobrze opisane w sieci, zatem zaplanowanie wycieczki nie powinno spowodować problemu.

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda zdoła być całkiem sprzyjająca zwłaszcza jesienią i wiosną. Zimą, chociaż nie jest nadzwyczaj zimno (nie licząc rejonów górskich), to występują obfite opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na temperatury blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgoć powietrza w miesiącach letnich wynosi aż 90 procent. Ponieważ pogoda jest inna na północy i na południu kraju, najkorzystniej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Powinno się wyposażyć się w nie przed wylotem, ponieważ płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego typu jak Uber, będzie trzeba uregulować należność gotówką. Nie powinniśmy się zdziwić, podczas gdy dostaniemy pieniądze o wysokich nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi możemy wynaleźć w cenie od 50 złotych w w największym stopniu turystycznych miastach. Jeśli nie damy się oszukać, zdołamy spodziewać się pełnej wrażeń podróży przy niskim wydatku. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

O ile więc poszukujesz niezapomnianych wrażeń udaj się do Wietnamu.

Więcej informacji:
vietnam visa online.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *