Jak zorganizować e-wizę do Australii?

O wycieczce do Australii fantazjuje dużo ludzi. Odległy kontynent, najpiękniejsza oraz największa rafa koralowa na świecie, parki gdzie bez ograniczeń biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – te wszystkie lokalizacje przyciągają licznie podróżników z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy jedynie zakupić bilet lotniczy do Australii. Szalenie jest, żeby także spełnić formalności związane z zdobyciem zezwolenia na pobyt. Czyli otrzymać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument tego rodzaju, mają obowiązek posiadać wszystkie osoby, które nie są mieszkańcami Australii. Dobrą informacją jest jednak to, że wizę można uzyskać w postaci elektronicznej. Jedyne co trzeba zrobić to wysłać za pomocą formularza wniosek wizowy oraz podobną drogą uzyskamy wizę.

To, jak szybko dostaniemy wizę, zależy od tego w jakim celu udajemy się do Australii. Jeśli na przykład jesteśmy rezydentami USA i fantazjujemy o tym, aby zwyczajnie wybrać się w to miejsce na wyprawę, to e wiza do Australii dla mieszkańców USA, będzie nam wydana w przeciągu najwyżej dwóch tygodni od dostarczenia wniosku wizowego. Pamiętać trzeba, że ten typ wizy, wydawany jest na przebywanie w Australii nie dłuższy niż 90 dni.

Następnym powodem do posiadania australijskiej wizy, jest chęć podjęcia tymczasowej pracy na tym terenie. W związku z tym, także musimy złożyć wniosek online o otrzymanie wizy. Australijska wiza dla obywateli Stany, w tym przypadku także wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla ludzi którzy, zamierzają na dłużej udać się do Australii, e wiza Australia dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, zapraszającej daną osobę do siebie. Zatem przykładowo firma X, chce zatrudnić pana Y na termin dwóch lat i w związku z tym, wysyła prośbę o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza pozostaje wydana na czas trwania kontraktu, czyli na 2 lata.

Zobacz też:
australian visa for us citizen.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *