e-Wiza Indie. Gdzie uzyskać elektroniczną wizę?

Jakie formalności należy spełnić, by polecieć do Indii?

Indie to dość egzotyczny region Ziemii, w związku z tym udając się w to miejsce, trzeba posiadać orientację w bieżących kodeksach prawa, bo w przeciwnym razie może nas zastać zdziwienie. Z pewnością konieczna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od cudzoziemców tego rodzaju dowodu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India121.jpg
Powód jest nieskomplikowany, ponieważ bez niej nie możemy wjechać na terytorium Indii. Fortunnie można ubiegać się o nią drogą online, przez co formalności są mniej problematyczne oraz zmniejsza się czas oczekiwania. Należy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i w tym miejscu wypełnić poprawny wniosek. Jest on dość szczegółowo zbudowany oraz zawiera sporo pytań związanych z osobą kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przejście przez stertę tych wszystkich formalności pochłania dużo wysiłku. Formularz agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India146.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest wystawiana na sporo dłuższy czas. Indie zezwalają zagranicznym turystom zostać na swoim terenie na okres sześciu miesięcy. Z uwzględnieniem, że o wizę turystyczną należy się ubiegać przez ambasadę. Poza tym jest ona znacznie bardziej kosztowna niż e-wiza. Trzeba na nią oczekiwać co minimum rok i nie zawsze jesteśmy w stanie ją zdobyć.

W przypadku wizy elektronicznej jest odmiennie. Indie nie sprawiają nikomu problemów pod warunkiem, że, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu oraz że uprzednio ureguluje się zapłaty. Trzeba także pamiętać żeby w trakcie naszego pobytu na terenie Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo tego pilnują oraz za nierespektowanie tego prawa, zagraża deportacja. Nie można także zapominać, że e wizę wolno użyć jedynie dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe a kolejny raz przy wyjeździe z Indii. Znaczącą sprawą jest również zaznaczenie we wniosku online, jakie miejscowości planuje się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do przyjęcia indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
indian visa online.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *