Czy glazura nadaje się do łazienki?

Jak wybrać glazurę do łazienki?
Urządzenie łazienki nie należy do łatwych zadań. Charakter wystroju, dopasowana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, umeblowanie łazienkowe a także akcesoria powinny się spajać w ładną kompozycję a jednocześnie być funkcjonalne. Szczególnie w niedużej plus śniadej łazience (takie w większości wypadków są w polskich domach). Jak umeblować łazienkę, by każdy czynnik sobie odpowiadał?

Kafelki łazienkowe i armatura – jak wybrać?

Planując odnowienie łazienki czy aranżując pomieszczenie w stanie wcześniej nieurządzanym trzeba rozpocząć od ustalenia jaka armatura łazienkowa będzie nam potrzebna oraz gdzie umieścić kabinę prysznicową czy wannę, jeśli istnieje szansa zmiany podłączenia. Te dwa elementy absorbują najwięcej powierzchni zatem powinny być priorytetem. Później trzeba pomyśleć o miejscu położenia wc i dodatkowo umywalce, a być może o pralce, o ile się zmieści. Po wyborze które sprzęty potrzebujemy mieć w łazience oraz gdzie je ustawić wolno zacząć planować wystrój wnętrza zaczynając od kafelek.Płytki ceramiczne wolno wynaleźć w wielu rodzajach. Podstawą jest wprawdzie, żeby płytki łazienkowe były wodoodporne, natomiast płytki podłogowe nie były śliskie. W łazience powstaje sporo pary wodnej, jaka się osadza chociażby na ścianach, z kolei posadzkę bez trudu można zachlapać wodą i na tej wodzie się poślizgnąć, zatem konieczne jest wypróbowanie czy płytki są odporne na wilgoć oraz czy nie będą śliskie.

Estetycznie urządzona łazienka

Dopiero drugorzędną kwestią jest wybór odcieni czy układów kafelek łazienkowych bądź armatury, ale jest to ważne z estetycznego względu. Pożądane byłoby już od pierwszych faz remontu kierować się modą towarów, które w największym stopniu nam się podobają, a nie wyłącznie ich użytecznymi funkcjami.

Warto także nabyć do łazienki spore lustro, które wolno powiesić ponad umywalką nie wyłącznie dlatego, żeby zobaczyć w nim całą twarz czy nawet postawę, lecz też z tej przyczyny, że tym przedmiotem można rozświetlić a nawet optycznie zwiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach wolno używać każdy kolor, ale jeśli pomieszczenie jest małe porządniej wykorzystać jasne płytki ceramiczne a także meble w pastelowej kolorystyce. Wielkie łazienki wolno uwydatniać ciemnymi odcieniami, gdyż nie będą dominujące na wielkiej przestrzeni.

Więcej przydatnych informacji: kafelki łazienkowe.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *